Grūdų saugojimo bokštai

Grūdų bokštai būna labai įvairūs. Tokios paskirties bokštai pradėti gaminti labais seniai ir turi pasisiekimą visame pasaulyje. Jie yra gaminami iš kokybiškų medžiagų. Dažniausiai yra naudojamas gofruotas cinkuotas plienas, o tiksliau jo lakštai. Bokštų gamybai naudojamos pačios naujausios technologijos, kurios užtikrina produkcijos kokybę ir tvirtumą.

Bokštai būna tiek vidaus, tiek lauko. Jų paskirtis – birių medžiagų bei didelių grūdų saugojimas labai dideliais kiekiais. Įvairių gamintojų bokštai turi įvairias ventiliacijos sistemas bei skirtingus iškrovos sprendimus. Tokių bokštų sienos ir stogas turi būti labai kokybiškas, atsparus korozijai. Jų gamybai labai dažnai yra naudojamas galvanizuoti plieno lakštai. Dažnai gamintojai nuo korozijos suteikia net 10 metų garantiją.

Grūdų bokšto grupės

Grūdų bokštus labai dažnai skirsto į tris grupes. Pirmoji grupė – plokščiadugniai bokštai. Šie bokštai turi būti montuojami ant išlieto pagrindo. Jie turi iškrovimui skirtą sraigtinį transporterį.  Kai bokštai yra didelio tūrio, tai naudojamas apibėgantis sraigtinis grūdų transporteris, taip pat iškrovimo konvejeris ar tiesiog sraigtinis transporteris. Kita grupė – konusiniai su perforuotu dugnu bokštai. Jie labai panašūs į pirmos grupės bokštus. Jų konstrukcija tokia pati, tik viduj vietoje horizontalių grotelių, montuojamas perforuotas dugnas. Ši konstrukcija pasižymi tuo, kad iškrovimo įrenginiui sudaromos sąlygos nesunkiai iškrauti visus grūdus. Nereikia papildomai eiti į bokšto vidų ir nukasinėti likučius. Konusiniai grūdų bokštai turi būti statomi ant konstrukcijos, todėl sudaromas labai patogus grūdų transportavimo kelias po bokštais. Dažniausiai tokie bokštai montuojami taip, kad po jais nesunkiai tilptų transportuojanti mašina, kuri galėtų pilnai prisipildyti grūdų iš atsidūrusios bokšte esančios iškrovimo sklendės.

Lietuvoje labai populiarūs Lenkijos gamybos Bin bokštai

Lietuvoje labai populiarūs Lenkijos gamybos Bin bokštai. Ši įmonė turi didesnę kaip 20 metų patirtį. Šiems bokštams gaminti naudojama aukščiausios kokybės medžiagos, kurias teikia vakarų Europos šalys. Šios įmonės gamykloje yra įrengtos vienos pažangiausių programuojamų staklių, mašinų, kurios užtikrina ne tik aukštą kokybę bet ir tiksliai pagamintus bokšto elementus ir didelį našumą.

Jei mėgstate skaičius, tai ši gamykla gali pasigirti tuo, kas jau yra pardavusi apie 50 000 tūkstančių grūdų bokštų. Bendra tokių bokštų talpa siekia beveik 4 milijonus tonų. Šios įmonės produkcija yra vertinama daugelyje Europos šalių.

Norint pastatyti grūdų bokštus, reikia įrengti pamatines plokštes. Dažniausiai yra įrengiamos plokštės plaukiojančio tipo. Jos turi 30 centimetrų storio armatūros tinklus, kurie yra uždėti ant 80 centimetrų storio pagrindo iš sutankinto žvyro bei smėlio. Įrengti tokius pamatus nėra brangu, o svarbiausiai tai daroma labai greitai. Tad įsirengti juos galėsite nesunkiai ir patys, be specialistų pagalbos.

Grūdų bokštai apačioje turi perforuotas grindis, kurios dengia visą dugną. Jos remiasi į pamatus betoniniais blokeliais. Visa konstrukcija labai paprasta, tačiau tuo pačiu labai patikima.

Jai kalbėti ne tik apie grūdų bokštus, bet ir apie frezas, kurios reikalingos kiekvienam ūkininkui. Šiuo atveju Jums gali padėti litalis.lt – žemės frezos. Litalis turi didelį asortimentą frezų, nuo meritano iki delmac. Tai Itališkos, aukštos klasės frezos.

Šaltinis: Kaip išsirinkti sėjamają?